Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Novinky - Detail


Týždeň slovenských knižníc 5. - 11. 3. 2018

 

V dňoch 5. – 11. marca 2018 sa bude na celom Slovensku konať Týždeň slovenských knižníc, ktorý vyhlasuje Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc.
Staromestská knižnica sa doň zapojí i tento rok. Pre čitateľov a záujemcov o jej služby pripravila zaujímavé akcie a podujatia.
V Bratislave sa celý týždeň budú pohybovať knižničné hliadky, ktoré odmenia všetkých, ktorých pristihnú pri čítaní na verejných priestranstvách špeciálnou záložkou od kníhkupectva Martinus a bezplatnou ročnou čitateľskou registráciou.
Verejné knižnice Bratislavského samosprávneho kraja vyhlásujú pátranie po stratených knihách. V okolí knižníc sa stratili knihy. Označené sú špeciálnou nálepkou SOS! Stratila som sa. Kto ich nájde a prinesie naspäť do knižnice, získa zaujímavý darček. Hľadajúcim pomôžu rôzne pomôcky, indície.
Od 5. do 9. marca 2018 sa v pobočke na Panenskej ul. 1 bude konať počítačový kurz pre staromestských seniorov Internet a e-mail pre seniorov – začiatočníkov v spolupráci so sociálnym oddelením mestskej časti Bratislava-Staré Mesto a občianskym združením Milujem knihy/Amo libris.
7. marca 2018 o 15.00 hod. sa v pobočke na  Panenskej ul. 1 bude konať prednáška PhDr. Ľudmily Hrdinákovej, PhD. a Mgr. Kataríny Buzovej, PhD. Čo robí mozog, keď človek číta.
Pre všetkých zábudlivých čitateľov, ktorí nevrátili vypožičané knihy v stanovenom termíne, je pripravená generálna amnestia - odpustenie poplatkov z omeškania.
Všetkým záujemcov o služby knižnice, ktorí zatiaľ nie sú jej registrovanými čitateľmi, ponúka  v termíne od 5. do 16. marca 2018 bezplatnú ročnú čitateľskú registráciu.

Záštitu nad Týždňom slovenských knižníc v Staromestskej knižnici prevzal starosta mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Radoslav Števčík.
 

Tlačová správa k Týždňu slovenských knižníc



Diskusia

V databáze sa momentálne nenachádzajú žiadne záznamy.
Pridajte Váš komentár

 
| | | |
posledná aktualizácia: 07.12.2018
|
odporučiť stránku emailom |

| |

Anketa

Viete, aké výročie slávi naša knižnica v tomto roku?