Staromestská knižnica v Bratislave

Vitajte na stránke Staromestskej knižnice v Bratislave!

Staromestská knižnica má detské oddelenia na svojich pracoviskách na Blumentálskej, Karadžičovej, Záhrebskej a Západnom rade.
V pobočke na Panenskej je oddelenie odbornej literatúry, kde si môžu nájsť študenti mnoho zaujímavej literatúry.

Od septembra 2012 sme sprístupnili nové Centrum pre deti a mládež na Blumentálskej 10/a. V nových priestoroch na ploche bývalej terasy čaká na vás nové oddelenie.
Slávnostné otvorenie Centra pre deti a mládež na Blumentálskej bolo 3. 10. 2012 o 14.00 hod.

Čo ponúkame deťom a mládeži

Ako sa stať čitateľom knižnice

Súťaže a podujatia

web detiWebové stránky pre deti

web mládež  Webové stránky pre mládež

   

PREČÍTAJTE SI:
 
 
O Pejkovi a jeho nevšedných priateľoch - Tamara Šimončíková Heribanová, Daniel Hevier, Braňo Jobus, Michal Hvorecký, Hana Lasicová - rozprávka, ktorá naučí vaše deti sporiť.
Môžete si ju pozrieť na www.rozpravkovabuducnost.sk.
 
Kozliatka. Rozprávka o kozliatkach, ale poslušnýchKozliatka. Rozprávka o kozliatkach, ale neposlušných

Kozliatka – Mária Rázusová-Martáková, Jaroslava Blažková, BUVIK, 2013, pre deti od 3 rokov:

Kto by nepoznal rozprávku o neposlušných kozliatkach, ktoré sa nechali prekabátiť vlkom? Ale poznáš rozprávku o poslušných kozliatkach? Tie sa smiali vlkovi, pretože si nevedel zapamätať pesničky, ktoré spievala mama koza. Knižka obsahuje dve rozprávky, takže máš dve knižky v jednej. V knižke nájdeš krásne ilustrácie.

Mimi a Líza

Mimi a Líza – Katarína Kerekešová, Katarína Moláková, Alexandra Salmela, Slovart 2013, pre deti od 5 rokov:

Kamarátky Mimi a Líza zažívajú množstvo farebných dobrodružstiev – dozvieš sa na akom dopravnom prostriedku lieta Agent Vitamín, kam zmizol tieň, prečo je froté krokodíl smutný, ako môžeš vidieť neviditeľnú rybu a veľa iných.

Nejdem a basta!

Nejdem a basta! Gabriela Futová, Mladé letá, 2013, pre deti od 5 rokov:

Chystáš sa do školy alebo si prváčik? Táto knižka je pre teba tá pravá. Evka je budúca prváčka, ktorá sa vôbec neteší do školy, dokonca tam ani nechce ísť. Dostala otrasnú ružovú princeznovskú školskú tašku. Rozhodla sa, že do školy predsa len pôjde, aby tam objavila vlka, ktorý sa v škole ukrýva. Nakoniec sa jej v škole tak zapáčilo, že pri odchode hovorila „Nejdem a basta!“.

Osmijankove rozprávky

Osmijankove rozprávky – Krista Bendová, BUVIK, 2014, pre deti od 8 rokov:

Hlavička a bruško - telíčko v tvare osmičky. Kto iný ako Osmijanko. Osmijanko vznikol ako rozhlasová hra pre deti v roku 1965. Osmijanko oslavuje 50 rokov. V knižke nájdeš 64 rozprávok o zvieratkách, princeznách, zázračných krajinách, o detektívoch, o vtáčikoch, o vodných stvoreniach, o sladkých maškrtách aj o lesných stvoreniach. Dokonca aj Osmidunčo, verný kamarát Osmijanka, má svoju rozprávku. S Osmijankom sa určite veľa nasmeješ.

 

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich použitím. Súhlasím Viac informácií