Staromestská knižnica v Bratislave

Elektronické knihy a audioknihy zadarmo

Ako náš čitateľ máte možnosť bezplatne čítať tisíce e-kníh a audiokníh z kníkupectva Palmknihy a Mestskej knižnice v Prahe (MLP).

 

logo Mětská knihovna v Praze

E-knihy z MLP si môžete stiahnuť priamo z online katalógu aj do hardvérových čítačiek e-kníh ako Kindle alebo PocketBook (vo formátoch PDF, EPUB, PRC).

 

logo Palmknihy

E-knihy

Palmknihy sú dostupné len pre študentov a dospelých čitateľov. Detskí čitatelia môžu využiť KUBO knihy.

Palmknihy vyžadujú zariadenie so systémom Android alebo iOS. Môžete ich začať čítať nasledovne:

 1. Zaregistrujte sa v knižnici
  Zaregistrujte sa v knižnici online alebo osobne (ak ste čitateľom, preverte si, či máte uvedenú mailovú adresu vo vašom konte v online katalógu).
   
 2. Stiahnite appku Palmknihy
  Do svojho mobilného zariadenia (mobil/tablet) stiahnite aplikáciu s názvom Palmknihy (pre systémy Android z Google Play, pre iPhone z App Store) a registrujte sa v nej (dôležité: zadajte rovnaký e-mail ako v knižnici).
   
 3. Požičajte si e-/audioknihu v online katalógu
  V online katalógu si v hornej lište vyberte kategóriu E-knihy (vo filtri vpravo ju môžete spresniť len na Palmknihy), pri vybranej knihe kliknite na Požičať E-knihu a potvrďte výpožičku.

Hotovo! Požičaná e-kniha sa o chvíľu zobrazí vo vašej knižnici v aplikácii Palmknihy (príp. stlačte tlačidlo Aktualizovat knihovnu). Môžete ju čítať 31 dní aj bez pripojenia k internetu. Súčasne môžete mať požičané tri e-knihy/audioknihy.

 

Audio knihy

Audiovýpožička - Skúste to inak

Postup audiovýpožičky je rovnaký ako pre Palmknihy, len v online katalógu si v hornej lište vyberiete kategóriu Audioknihy. Titul sa rovnako objaví v aplikácii v sekcii Audioknihy a za krátko sa stiahne pre počúvanie offline.

 

Palmknihy podporujú tieto zariadenia:

 • telefóny a tablety so systémom Android 5+ (Android 4.4*) alebo iOS 11+
 • hardvérové čítačky e-kníh so systémom Android 5+ (napr. ONYX BOOX)

* Inštalácia na Android 4.4: Postupujte podľa návodu pre Palmknihy, ale namiesto aplikácie z Google Play si v mobile stiahnite inštalačný súbor Palmknihy LITE 2.0.14. Spustite inštaláciu a v prípade upozornenia povoľte inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov.

 

Výber podporovaných čítačiek s e-ink displejom:

 

 

 

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich použitím. Súhlasím Viac informácií