Staromestská knižnica v Bratislave

Elektronické knihy

Milí čitatelia,

Od marca 2020 funguje pre čitateľov nová služba – požičiavanie elektronických kníh. Ako náš čitateľ si môžete zadarmo vybrať z viac ako 11000 titulov elektronických kníh, ktoré ponúka portál Palmknihy.
E-knihy sú dostupné prostredníctvom online katalógu knižnice https://starlib.tritius.sk.
Od mája 2023 máte prostredníctvom nášho katalógu prístup aj do zbierky e-kníh Městské knihovny Praha. E-knihy, označené „Zdroj: MLP“ si môžete požičiavať a bez registrácie. Tituly sú k dispozícii vo formátoch: odkaz na plný text a formáty na stiahnutie: epub, pdf, prc.

Postup pre čitateľov ako sa zapojiť do eVýpožičiek – „Zdroj: Palmknihy“

  1. Zaregistrujte sa v knižnici (ak ste čitateľom, preverte si, či máte uvedenú mailovú adresu v knižničnom systéme).
  2. Zaregistrujte sa na portáli www.palmknihy.cz (Dôležité: je potrebné uviesť rovnakú emailovú adresu akú máte v knižnici)
  3. Do svojho mobilného zariadenia (čítačka, mobilný telefón, tablet) si stiahnite aplikáciu s názvom Palmknihy (staršia verzia bola eReading skončila s podporou 28.6.2022 - stiahnite si novú aplikáciu Palmknihy, ak ste boli registrovaní, nemusíte sa znovu registrovať), ktorá je zdarma k dispozícii na Google Play/Obchod Play pre Android alebo na App Store pre iOS zariadenia.
  4. Prihláste sa do online katalógu knižnice
  5. Pri vybranej knihe v katalógu zvoľte „Požičať e-knihu“. Po stlačení tlačítka sa Vám zobrazí oznámenie o úspešnom vypožičaní. Na emailovú adresu Vám príde oznámenie o uskutočnenej e-výpožičke.

Ako otvoriť e-knihu:

  1. Otvorte aplikáciu Palmknihy.
  2. V hornom menu sa zaregistrujte / prihláste a vyplňte Vaše prihlasovacie údaje, ktoré ste uviedli pri registrácii do portálu www.palmknihy.cz.
  3. V aplikácii Palmknihy sa kniha zobrazí v časti E-knihy.
  4. V prípade, že máte aplikáciu Palmknihy stiahnutú vo svojom mobile/tablete a ste v nej trvalo prihlásení, proces vypĺňania prihlasovacích údajov už pri ďalších výpožičkách opakovať nemusíte.

E-kniha bude k dispozícii 31 dní bez nutnosti pripojenia k internetu. Po uplynutí tejto doby sa kniha vymaže z aplikácie. Súčasne môžete mať požičané 3 tituly e-kníh. Ďalšie tituly si môžete vypožičať po uplynutí výpožičnej doby aktuálnych výpožičiek.

V prípade nejasností sa obráťte na pracovníkov knižnice, alebo napíšte na e-mail: spravca@starlib.sk, príp. zavolajte na tel. č. 0914 111739.

Podrobné informácie ako používať aplikáciu Palmknihy na tomto linku.

Podporované zariadenia:
tablety/mobily/netbooky so systémom Android 4.1 a vyššie alebo iOS 8.4 a vyššie
čítačky elektronických kníh -  zoznam odporúčaných čítačiek podporujúcich e-knihy odporúčaných (pdf)
E-knihy NIE JE MOŽNÉ čítať na zariadeniach: KINDLE, PocketBook + ďalších, ktoré nemajú systém Android alebo iOS.

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich použitím. Súhlasím Viac informácií