Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Novinky

10.12.2019 Spájame vás so svetom informácií

Staromestská knižnica realizovala v roku 2019 projekt Spájame vás so svetom informácií, na ktorý získala dotáciu Fondu na podporu umenia v celkovej finančnej hodnote 9 000 EUR. Projekt bol zameraný na nákup knižničného fondu pre dospelých používateľov s dôrazom na kategóriu seniorov. V súlade s projektom viac ako 20 % z pridelenej podpory  sme vyčlenili na nákup kníh vydaných s podporou FPU a vydaných inštitúciami v priamej pôsobnosti Ministerstva kultúry SR. Z dotácie sme pre všetky pracoviská knižnice zakúpili 908 kníh v 604 titulov odbornej literatúry najmä z oblasti spoločenských a prírodných vied, domáceho hospodárstva, zdravovedy, technickej literatúry a inej náučnej literatúry, ktorá je súčasťou celoživotného vzdelávania, ako aj krásnej literatúry (romány, poézia, biografie ...) pre príjemné trávenie voľného času. Knihy sú zreteľne označené v pravom hornom rohu predsádky nálepkou s textom Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a logom FPU,  sú voľne prístupné v  knižničnom fonde v oddeleniach odbornej a krásnej literatúry pre dospelých používateľov. Diskusia
10.12.2019 Ocenenie Srdce na dlani

Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) ocenilo prácu dobrovoľníčok a dobrovoľníkov už po štvrtý raz. Ocenenie Srdce na dlani si vo štvrtok (5. 12.) ako poďakovanie za dlhoročnú pomoc neziskovým organizáciám v Bratislave a okolí odnieslo 11 nominovaných.
Staromestská knižnica v kategórii dobrovoľníctvo v oblasti kultúry nominovala dobrovoľníčku Michaelu Mojzešovú za dobrovoľnícku činnosť počas víkendov v letnej čitárni v Medickej záhrade za roky 2018 – 2019. Michaela toto ocenenie získala. Srdečne blahoželáme!


Diskusia
06.12.2019 Daruj pod stromček

Rozmýšľate nad darčekom pre svojich blízkych?
Darujte im čitateľský preukaz! Do 20. 12. 2019 ho môžete vybaviť zdarma, stačí vyplniť prihlášku!
Informujte sa v pobočkách knižnice.


Diskusia
| | | |
posledná aktualizácia: 11.12.2019
|
odporučiť stránku emailom | |

Anketa

Ako si predlžujete výpožičnú dobu kníh?