Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Elektronické knihy

Milí čitatelia,

Od marca 2020 sme pripravili pre Vás novú službu – požičiavanie elektronických kníh. Ako náš čitateľ si môžete zadarmo vybrať z viac ako 7000 titulov elektronických kníh, ktoré ponúka portál Palmknihy – eReading.
E-knihy sú dostupné prostredníctvom online katalógu knižnice https://starlib.tritius.sk.

E-knihu si stiahnete do svojho zariadenia (čítačka, mobil) a bude Vám k dispozícii 31 dní bez nutnosti pripojenia k internetu. Po uplynutí tejto doby sa kniha vymaže z aplikácie. Súčasne môžete mať požičaných 5 titulov e-kníh.
Ďalšie tituly si môžete vypožičať po uplynutí výpožičnej doby aktuálnych výpožičiek.

Podporované zariadenia:
- tablety/mobily/netbooky so systémom Android 4.1 a vyššie alebo iOS 8.4 a vyššie
- čítačky elektronických kníh -  zoznam čítačiek podporujúcich e-knihy odporúčaných spoločnosťou eReading (pdf).

E-knihy NIE JE MOŽNÉ čítať na zariadeniach: KINDLE, PocketBook + ďalších, ktoré nemajú systém Android alebo iOS.

Pre zručnejších: e-knihy možno čítať aj na počítačoch, ak si nainštalujete niektorý z virtuálnych simulátorov Androidu pre PC (napr. BlueStacks).

Postup pre čitateľov

Ako sa zapojiť do eVýpožičiek:

  1. Zaregistrujte sa v knižnici (ak ste čitateľom, preverte si, či máte uvedenú mailovú adresu v knižničnom systéme).
  2. Zaregistrujte sa na portáli www.palmknihy.cz (Dôležité: je potrebné uviesť rovnakú emailovú adresu akú máte v knižnici)
  3. Stiahnite si aplikáciu s názvom eReading do svojho zariadenia (čítačka, mobilný telefón, tablet), ktorá je zdarma k dispozícii na Google Play/Obchod Play pre Android alebo na App Store pre iOS zariadenia.

Ako si vypožičať e-knihu:

  1. Prihláste sa do online katalógu knižnice. 
  2. Pri vybranej knihe v katalógu zvoľte „Požičať e-knihu“. Po stlačení tlačítka sa Vám zobrazí oznámenie o úspešnom vypožičaní. Na emailovú adresu Vám príde oznámenie o uskutočnenej e-výpožičke.

Ako otvoriť e-knihu:

  1. Otvorte aplikáciu eReading.  Sekcia s „Místními“ (stiahnutými) knihami bude najprv prázdna.
  2. V hornom menu zvoľte sekciu „ONLINE“ a vyplňte Vaše prihlasovacie údaje, ktoré ste uviedli pri registrácii do portálu www.palmknihy.cz.
  3. Kliknutím na obálku stiahnete e-knihu zo sekcie „Online“ do „Místní“. Iba v tomto kroku musíte byť pripojení na Internet.
  4. V prípade, že máte aplikáciu eReading stiahnutú vo svojom mobile/tablete a ste v nej trvalo prihlásení, proces vypĺňania prihlasovacích údajov už pri ďalších výpožičkách opakovať nemusíte.

V prípade nejasností sa obráťte na pracovníkov knižnice, alebo napíšte na e-mail: lesayova@starlib.sk, príp. zavolajte na tel. č. 0914 111739.

| | | |
posledná aktualizácia: 22.10.2021
|
odporučiť stránku emailom | |

Anketa

Ktoré pobočky Staromestskej knižnice navštevujete