Staromestská knižnica v Bratislave

Bobrík - knihovník opäť v knižnici

Riaditeľka Staromestskej knižnice PhDr. Judita Kopáčiková po druhý raz v histórii knižnice udelila Rad Bobríka – knihovníka za nezištnú pomoc knižnici.

Ocenenie dostali 1.12.2005 o 15.00 hod. na riaditeľstve Staromestskej knižnice na Blumentálskej č. 10/a títo laureáti: PhDr. Sylvia Kováčová, PhD., Goetheho inštitút Bratislava za spoluprácu a pomoc pri organizovaní výstavy „Rozprávkový zámok“ (ilustrácie ku knihám bratov Grimmovcov), knižné dary nemeckých kníh ako základ budovania oddelenia cudzojazyčnej literatúry, zapožičanie panelov a pomoc pri inštalovaní výstavy karikatúr „KBK medzi knihami“, pani Anna Lališová, Mapa Slovakia Plus, s. r. o., za knižné dary do veľkej čitateľskej súťaže Čítam – čítaš, čítame, pani Mária Števková vydavateľstvo Buvik, za bezplatné organizovanie besied o knihách pre deti, pán Jozef Cepek, riaditeľ VEPOS za pomoc pri sťahovaní regálov, záhradného nábytku a úpravu terasy na Blumentálskej ul., pán Rastislav Fiala, Kvatro, s. r.o. za odvoz regálu, papiera do zberu a všestrannú pomoc knižnici, pán Jozef Kubelak za drobné opravy všetkého druhu na riaditeľstve a štyroch pobočkách a zabezpečovanie prevozu rôznych materiálov, pán Vladimír Majerčin za zabezpečenie a montáž parkovacieho stĺpika, pán Rastislav Orviský za tlač vizitiek, knižné dary a všestrannú pomoc knižnici, pán PaedDr. Jozef Pavelka, riaditeľ Miestnej knižnice Petržalka  za dar záhradného nábytku na terasu knižnicu na Blumentálskej ul.

Stretnutia sa zúčastnil i zástupca Mestskej časti Bratislava – Staré Mesto, poverený člen miestnej rady RNDr. Peter Smrek. Príjemné stretnutie sa nieslo v duchu blížiacich sa Vianoc. Za všetkých ocenených charakterizovala bobra pani Mária Števková takto: je to jediný hlodavec schopný uvažovať a rozumne jednať, jeho najväčším nepriateľom je človek; za jeho zabitie býval udelený galejný trest, i tak ich človek takmer vyhubil. Niekoľko zdatných jedincov však, ako vidno, sa zachránilo. „Byť laureátom ceny bobríka je veľká česť!“
K šiestim držiteľom minuloročného radu Bobríka – knihovníka tak pribudlo ďalších deväť priaznivcov a priateľov Staromestskej knižnice. Dúfame, že nám všetci zachovajú svoju priazeň i v budúcnosti a veríme, že v budúcom roku bude ocenených ešte viac. Vďaka za pomoc.
 

Stretnutie laureátov pred odovzdávaním ceny

Odovzdávanie Radu Bobríka – knihovníka

Odovzdávanie Radu Bobríka – knihovníka

Odovzdávanie Radu Bobríka – knihovníka

       

Odovzdávanie Radu Bobríka – knihovníka

Odovzdávanie Radu Bobríka – knihovníka

Odovzdávanie Radu Bobríka – knihovníka

Odovzdávanie Radu Bobríka – knihovníka 


Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich použitím. Súhlasím Viac informácií