Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Novinky - Detail


Pracovníci knižnice odporúčajú e-knihy - 47. týždeň

Clive Cussler Keltské impérium

Clive Cussler: Keltské impérium

Vražda tímu vedcov v Salvádore. Tragická zrážka nákladných lodí v blízkosti Detroitu. Útok lupičov na archeologické náleziská v Egypte. Tieto zdanlivo nesúvisiace udalosti sú prepojené pavučinami zločineckého sprisahania, ktoré má nastoliť nový svetový poriadok. Dirk Pitt spolu so svojimi deťmi a parťákom Alem Giordinom musia nasadiť všetky sily, aby spoločne zabránili najhoršiemu a zároveň rozlúštili tritisíc rokov starý životný príbeh egyptskej princeznej Meritaten, ktorý je kľúčom k odpovediam na všetky hádanky.
Román Keltské impérium je ďalší v poradí zo série NUMA. Dej je ako vždy napínavý, začína príbehom v minulosti a pokračuje dejom v súčasnosti. Veľa dobrodružstiev hlavných postáv núti človeka prečítať román čo najskôr. (MM)

Ray Bradbury Temný karneval

Ray Bradbury: Temný karneval

V našom geografickom priestore vôbec prvý úplný preklad Bradburyho debutovej knihy Dark Carnival, ktorá vyšla v USA v roku 1947. Obsahuje 25 poviedok, z ktorých mnohé sa objavili vo viacerých slovenských a českých hororových a fantasy antológiách (Malý vrah, Zástup, Rakva, a i.), ale je tam aj niekoľko (u nás) doposiaľ neznámych. Pred každou poviedkou je autorovo vysvetlenie, aký pocit či podnet ho viedol k jej napísaniu a v akom časopise bola (či mala byť) prvýkrát uverejnená. Svetoznámy autor sci-fi románov v presne vypointovaných príbehoch cez napätie, des a cynizmus, no s pochopením ľudskej povahy a výraznou dávkou humoru, odhaľuje ľudskú dušu i podvedomé obavy človeka (nielen) zo seba. (AZ)

Alena Jakoubková Zmizení perníkové princezny

Alena Jakoubková: Zmizení perníkové princezny

Malé mesto, škandály a dve ženy, ktoré do všetkého strkajú nos. Obľúbená česká autorka ženských románov Alena Jakoubková nás vo svojej detektívnej prvotine zavedie do malého mestečka Vlčice, kde sympatické sestry – dvojičky Klára a Gabika prevádzkujú svoje malé obchodíky, kaviareň a kvetinárstvo, do ktorých sa chodí zverovať a vyplakať polovica obyvateľov mestečka. Keď jedného dňa zmizne pernikárka Blanka, sestrám je jasné, že niečo nie je v poriadku. Rozhodnú sa prísť na kĺb záhade zmiznutia perníkovej princezny, ktorú už tri týždne nikto nevidel. (VT)

Ivana Peroutková Valentýnka a daleké kraje

Iva Peroutková: Valentýnka a daleké kraje

Valentýnka s tetou vyberá zájazd k moru a dostane výborný nápad. Založí si vlastnú cestovnú kanceláriu. A tak s pomocou kamarátov vyrobí katalógy a spoločne ich roznesú do schránok po celom meste. To bude zábava! Lenže nečakane sa objaví niekto, kto má o lákavú ponuku zájazdu skutočný záujem. Čo teraz? (MB)

Blanka Doktorová Madame Alzběta francouzska princezna

Blanka Doktorová: Madame Alžběta francouzska princezná

Tragický príbeh menej známej princeznej, ktorá žila na francúzskom dvore a bola sestrou Ľudovíta XVI., kráľa popraveného počas Francúzskej revolúcie. Ako dieťa bola Alžbeta pyšná a tvrdohlavá, postupne sa menila a v dospelom veku vyvolávala hlbokú úctu a rešpekt. Bratovi a jeho kráľovskej rodine bola oporou po uväznení v zámku Tuileries a neskôr vo veži Templu. Aj keď v určitom období izolácie mala možnosť opustiť ich a odísť do bezpečia, neurobila tak. Zo zachovalej korešpondencie vyplýva, že nad vodou ju držali starosti o druhých ľudí. Listy vypovedajú nielen o historických udalostiach, ale hlavne o jej pocitoch, emóciách a názoroch. Urodzená a zbožná Alžbeta mala len 30 rokov, keď skončila svoju životnú púť pod gilotínou, ale aj v posledných chvíľach na popravisku prejavila svoju ušľachtilosť, keď pre ostatných odsúdených bola oporou a útechou. (ZO)Diskusia

V databáze sa momentálne nenachádzajú žiadne záznamy.
Pridajte Váš komentár

 
| | | |
posledná aktualizácia: 25.11.2020
|
odporučiť stránku emailom |

| |

Anketa

Viete, že od 15.10.2020 si môžete dať zadarmo odložiť knihy z regálu, ktoré nie sú požičané (cez online katalóg, mailom, telefonicky)?