Navigačné menu

Preskočiť navigáciu

Novinky

28.03.2017 Noc s Andersenom v Staromestskej knižnici

31. 3. 2017 o 18.00 hod. začína v našej knižnici už v poradí piata Noc s Andersenom. Tento rok sa koná pod záštitou starostu mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Radoslava Števčíka.
Opäť k nám prídu nocovať víťazi čitateľkej súťaže Čítam, čítaš - čítame, deti, ktoré rady čítajú a knihy sú im verným spoločníkom.
Okrem čítania sa budeme hrať, tvoriť a zabávať. 
Partnerom Noci s Andersenom je spoločnosť Dell, s.r.o., ktorá zabezpečí pre deti okrem iného aj večeru v priestoroch firmy.


Diskusia
15.03.2017 Výročné ocenenie Slovenskej asociácie knižníc za rok 2016 pre Staromestskú knižnicu

Riaditeľka Staromestskej knižnice PhDr. Judita Kopáčiková prevzala 13. marca 2017 na slávnostnom otvorení Týždňa slovenských knižníc 2017 v knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove cenu Slovenskej asociácie knižníc za aktívny čin roka - SAKAČIK 2016 - za projekt Môj prvý čitateľský preukaz. Tento na Slovensku ojedinelý projekt realizuje knižnica v spolupráci s mestskou časťou Bratislava-Staré Mesto a občianskym združením Milujem knihy/Amo libris a je zameraný na podpodu rodinného čítania a rozvoj čitateľskej gramotnosti staromestských detí od útleho veku. Deti, ktoré sa v roku 2016 narodili rodičom s trvalým pobytom v mestskej časti Bratislava-Staré Mesto, získali okrem knihy a publikácie Krok za krokom k čitateľstvu i bezplatnú čitateľskú registráciu do Staromestskej knižnice až do ich nástupu na povinnú školskú dochádzku. Projekt úspešne pokračuje i v roku 2017. Veríme, že bude inšpiráciou i pre ostatné knižnice.


Diskusia
14.03.2017 Nová služba pre čitateľov Staromestskej knižnice

Staromestská knižnica spustila pre svojich čitateľov v Týždni slovenských knižníc 2017 novú službu - zasielanie SMS správ o dostupnosti kníh, o  ktoré majú záujem a ktoré si rezervovali, upozornenie, že im končí výpožičná lehota a tiež upomienky o prekročení výpožičnej lehoty. SMS upomienka informuje čitateľa o počte nevrátených kníh a o výške poplatku.
Počas tohto Týždňa slovenských knižníc majú čitatelia generálnu amnestiu - neplatia pokuty za omeškanie.
SMS správy budú pre čitateľov bezplatné a budú ich automaticky dostávať všetci, ktorí poskytnú knižnici svoj mobilný kontakt. U malých detí príde SMS rodičovi.
Nový spôsob komunikácie s čitateľmi zvyšuje ich komfort, šetrí čas i peniaze. Veríme, že s ním budú všetci spokojní.


Diskusia
| | | |
posledná aktualizácia: 28.03.2017
|
odporučiť stránku emailom | |

Anketa

Myslíte si, že treba deťom čítať od útleho veku?